Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Aktualności

Polecamy

STOP AGRESJI DROGOWEJ
bezdomni
report - racisim
Nie odwracaj wzroku

Ruch drogowy

 1. Podziękowanie dla WRD

  PODZIĘKOWANIE DLA POLICJANTÓW Z WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO ZA UDZIAŁ W FESTYNIE RODZINNYM Z OKAZJI DNIA DZIECKA

 2. Uszkodzone Audi A4 na ul. Wyszyńskiego

  W Piekarach Śląskich przy ul. Wyszyńskiego na wysokości budynku nr 9, po godzinie 16.00 doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku czego uszkodzony został samochód marki Audi A4- uszkodzona lewa strona samochodu .

 3. Kolizja na parkingu - uszkodzony Chavrolet Spark

  W Piekarach Śląskich w dniu 03.07.2015r przy ul. Gen. Ziętka 27 około 06.25 na parkingu doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku czego uszkodzony został samochód marki Chavrolet Spark

 4. Kolizja na ul. Królowej Jadwigi - uszkodzony Citroen C3

  W Piekarach Śląskich przy ul. Królowej Jadwigi 5 pomiędzy 03 lipca a 04 lipca br. doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku czego uszkodzony został samochód marki Citroen C3

 5. Kolizja na ul. Wigury

  W Piekarach Śląskich w dniu 21.02.2015r około godz. 14.00 na ul. Wigury doszło do zdarzenia drogowego w wyniku którego został uszkodzony samochód Mercedes.

 6. Uszkodzenie latrani na ul. Roździeńskiego

  W Piekarach Śląskich w dniu 02.03.3015r doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku czego uszkodzona została latarnia na ul. Roździeńskiego 24 przy wjeździe do firmy ,, MIR"

 7. Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

  Karta zawiera informacje niezbędne ofiarom wypadków drogowych. Przypomina o numerze alarmowym 112, na który należy zadzwonić bezpośrednio po zdarzeniu na drodze, aby przyjechali ratownicy medyczni i policja. W ulotce przypomniano, jakie prawa i obowiązki ma zespół ratowniczy, który przyjedzie wezwany do wypadku, i czego można oczekiwać od funkcjonariuszy Policji.

 8. HARMONOGRAM DZIAŁAŃ KRAJOWYCH w 2015 roku

  Harmonogram zawiera planowane na terenie całego kraju wzmożone działania policjantów ruchu drogowego w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drodze.

 9. Punkty karne

  Podstawa prawna

 10. UZYSKIWANIE ZAŚWIADCZEŃ I USTNEJ INFORMACJI O WPISACH DO EWIDENCJI

  Paragraf 9 rozporządzenia umożliwia osobie zainteresowanej uzyskanie ustnej informacji lub pisemnego zaświadczenia o wpisach ostatecznych i tymczasowych dotyczących punktów odpowiadającym dokonanym przez siebie naruszeniom. Aby taką informację uzyskać na terenie woj. śląskiego należy osobiście zgłosić się (z dokumentem tożsamości) do Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach ul. Lompy 19 w każdy dzień roboczy w godzinach 7.30 do 15.30 lub w każdej Komendzie Miejskiej lub Powiatowej Policji woj. śląskiego w wyznaczonych dniach. Informacji ustnej udziela się bezpłatnie. Natomiast nie udziela się jej tak telefonicznie jak i za pośrednictwem poczty elektronicznej.