Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Aktualności

Polecamy

STOP AGRESJI DROGOWEJ
POLICJANT KTÓRY MI POMÓGŁ

Ruch drogowy

 1. ROK PIESZEGO 2017

 2. Poszukujemy świadków zdarzenia

  W dniu 20.02.2016r w Piekarach Śląskich na skrzyżowaniu ulic Sadowskiego z DW 94 doszło do kolizji drogowej. W zdarzeniu uczestniczyły samochody Skoda Fabia oraz Opel Astra.

 3. STOP AGRESJI DROGOWEJ

  Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu - POWIADOM NAS!

 4. Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

  Karta zawiera informacje niezbędne ofiarom wypadków drogowych. Przypomina o numerze alarmowym 112, na który należy zadzwonić bezpośrednio po zdarzeniu na drodze, aby przyjechali ratownicy medyczni i policja. W ulotce przypomniano, jakie prawa i obowiązki ma zespół ratowniczy, który przyjedzie wezwany do wypadku, i czego można oczekiwać od funkcjonariuszy Policji.

 5. UZYSKIWANIE ZAŚWIADCZEŃ I USTNEJ INFORMACJI O WPISACH DO EWIDENCJI

  Paragraf 9 rozporządzenia umożliwia osobie zainteresowanej uzyskanie ustnej informacji lub pisemnego zaświadczenia o wpisach ostatecznych i tymczasowych dotyczących punktów odpowiadającym dokonanym przez siebie naruszeniom. Aby taką informację uzyskać na terenie woj. śląskiego należy osobiście zgłosić się (z dokumentem tożsamości) do Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach ul. Lompy 19 w każdy dzień roboczy w godzinach 7.30 do 15.30 lub w każdej Komendzie Miejskiej lub Powiatowej Policji woj. śląskiego w wyznaczonych dniach. Informacji ustnej udziela się bezpłatnie. Natomiast nie udziela się jej tak telefonicznie jak i za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 6. Piłeś? Nie Jedź!”

  Rozpoczyna się kolejna edycja kampanii społecznej „Piłeś? Nie Jedź!”, której celem jest informowanie o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu. Kampania prowadzona od czterech lat przez Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, wpisuje się w rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań pn. „Razem Bezpieczniej”, koordynowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 7. PIERWSZA POMOC

  Większość wypadków nagłego zatrzymania krążenia jest spowodowana migotaniem komór, czyli nieprawidłowym chaotycznym rytmem serca. Automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED - Automated External Defibrillator) wyzwala impuls elektryczny, który, przepływając przez mięsień sercowy, zatrzymuje migotanie komór i wpływa na przywrócenie prawidłowej pracy serca.

 8. Kolizja na parkingu ZG Piekary

  W Piekarach Śląskich na terenie parkingu ZG Piekary pomiędzy godz. 12:00 a godz. 14:10 w dniu 17.10 br.doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku czego uszkodzony został samochód marki Chrysler Grand Voyager

 9. Uczciwość ponad wszystko...

  „Jestem uczciwy, całe życie ciężko pracowałem, może te pieniądze są komuś potrzebne na leczenie...” te słowa usłyszeli policjanci od mężczyzny, który przekazał do piekarskiej komendy znaleziony na chodniku plik banknotów. Pieniędzy było prawie 14.000 zł.

 10. Śmiertelny wypadek na DW 911

  Jedna osoba nie żyje. To finał wypadku drogowego do którego doszło wczoraj około 15:00 w Piekarach Śląskich na DW 911. Policjanci z piekarskiej drogówki wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.