Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
bezdomni
report - racisim
Nie odwracaj wzroku

Ruch drogowy

 1. STAN BEZPIECZEŃSTWA

  na drogach województwa śląskiego w okresie 12 miesięcy 2011r., 2012r. i 2013r.

 2. Piłeś? Nie Jedź!”

  Rozpoczyna się kolejna edycja kampanii społecznej „Piłeś? Nie Jedź!”, której celem jest informowanie o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu. Kampania prowadzona od czterech lat przez Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, wpisuje się w rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań pn. „Razem Bezpieczniej”, koordynowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 3. PIEKARWSZA POMOC

  Większość wypadków nagłego zatrzymania krążenia jest spowodowana migotaniem komór, czyli nieprawidłowym chaotycznym rytmem serca. Automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED - Automated External Defibrillator) wyzwala impuls elektryczny, który, przepływając przez mięsień sercowy, zatrzymuje migotanie komór i wpływa na przywrócenie prawidłowej pracy serca.

 4. Taryfikator mandatów karnych

  Weszło w życie Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 5 listopada 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń, dla kierowców znane bardziej pod nazwą "taryfikator mandatów". Zapraszamy do pobrania ujednoliconego tekstu rozporządzenia.

 5. Kolizja na parkingu ZG Piekary

  W Piekarach Śląskich na terenie parkingu ZG Piekary pomiędzy godz. 12:00 a godz. 14:10 w dniu 17.10 br.doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku czego uszkodzony został samochód marki Chrysler Grand Voyager

 6. Uczciwość ponad wszystko...

  „Jestem uczciwy, całe życie ciężko pracowałem, może te pieniądze są komuś potrzebne na leczenie...” te słowa usłyszeli policjanci od mężczyzny, który przekazał do piekarskiej komendy znaleziony na chodniku plik banknotów. Pieniędzy było prawie 14.000 zł.

 7. Śmiertelny wypadek na DW 911

  Jedna osoba nie żyje. To finał wypadku drogowego do którego doszło wczoraj około 15:00 w Piekarach Śląskich na DW 911. Policjanci z piekarskiej drogówki wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

 8. Punkty pomiaru prędkości

 9. Bezpieczny samochód

 10. Czy mogę przewozić swoje dziecko na podstawce?