Wiadomości

Piekarscy policjanci podjęli wyzwanie dla Wojtusia

Nominowani przez zaprzyjaźnioną jednostkę, stróże prawa z piekarskiej komendy podjęli wyzwanie i wsparli akcję strażaków z Gaszyna. Zasady akcji #GaszynChallenge są bardzo proste, a cel szczytny. Wystarczy wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w wersji light, zamiast pompek wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne, przynajmniej 3 instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

Policjanci z Piekar Śląskich nominację do wzięcia udziału w akcji o bardzo szczytnym celu otrzymali od mundurowych z Zawiercia. Stróże prawa bez chwili wahania podjęli wyzwanie w walce o życie i zdrowie 18-miesięcznego Wojtusia i wykonali zadanie.

Widok z góry. Policjanci robiący pompki, patrząc z góry na ustawienie policjantów, widzimy kształt serca.

Widok z góry. Policjanci robiący pompki, patrząc z góry na ustawienie policjantów, widzimy kształt serca.

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA - najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich z wielką radością przyjęła wyzwanie i od razu przystąpiła do działania.

Zdjęcie ze zbiórki na Wojtusia.

Wojtusiowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a Jego Rodzicom wytrwałości! Jesteśmy z Wami!!!

A do dalszej pomocy nominujemy:

  • Komendę Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich
  • Komendę Miejską Policji w Bytomiu
  • Komendę Miejską Policji w Zabrzu

 

Ładowanie odtwarzacza...