Wiadomości

Dyżurny na mecie 23. Biegu Przełajowego o Nóż Komandosa

Dyżurny piekarskiej jednostki asp. sztab. Ziemowit Gumułka, pomimo niekorzystnej pogody, w dalszym ciągu dąży do realizacji wyznaczonych celów. Tym razem stróż prawa stanął na starcie 23. Biegu Przełajowego o Nóż Komandosa, który odbył się w Lublińcu. Jak sam przyznaje, bieganie sprawia mu dużo przyjemności, a starty w zawodach dają olbrzymią satysfakcję.

Codzienna służba wymaga od policjantów m.in. ponadprzeciętnej sprawności fizycznej. Mundurowi często łączą obowiązek utrzymywania kondycji z zamiłowaniem do sportu. Nie inaczej jest w przypadku dyżurnego z piekarskiej jednostki asp. sztab. Ziemowita Gumułki. Piekarski policjant w tym roku już po raz kolejny wystartował w biegu, którego dystans wynosił 10 km.

Zapytany o wrażenia po biegu, asp. sztab. Ziemowit Gumułka powiedział:

„Atmosfera w trakcie tego wydarzenia była niesamowita. Setki osób biegnących w mundurach różnych formacji, dużo uśmiechu i satysfakcja z realizacji kolejnego celu, to coś czego nie doświadczymy siedząc przed telewizorem w domu.”

 

 

 

 

 

Stróż prawa, który na co dzień służbę pełni na stanowisku dyżurnego, stwierdził także, że każdy kolejny start w tego typu imprezach motywuje do podejmowania kolejnych wyzwań. Naszemu koledze serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć, życząc łamania kolejnych barier oraz satysfakcji z następnych startów.