PROJEKT "EDWARD" W PIEKARACH ŚLĄSKICH - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Wiadomości

PROJEKT "EDWARD" W PIEKARACH ŚLĄSKICH

Wczoraj w Piekarach Śląskich, policjanci wspólnie z ratownikiem medycznym Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzili nietypową akcję. Zatrzymywani do kontroli drogowej kierowcy mogli skorzystać z krótkiego kursu pierwszej pomocy przedmedycznej. Akcja została zorganizowana w ramach "Europejskiego Dnia bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach".

Promując główną ideę przypadającego w tym roku, na dzień 26 września "Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach" (European Day Without A Road Death - EDWARD), czyli minimalizację śmiertelnych ofiar wypadków drogowych, piekarscy policjanci, wspólnie z ratownikiem medycznym Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego szkolili wczoraj kierowców z pierwszej pomocy przedmedycznej. Kierowcy, którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowej mieli możliwość skorzystania z przeprowadzonego przez wykwalifikowanego ratownika medycznego krótkiego kursu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Akcję przyjęli z dużą aprobatą i poparciem. Większość chętnie skorzystała z kilkuminutowego szkolenia.

Ponadto mundurowi, w czasie trwania działań, zarówno sprawcom wykroczeń drogowych jak i osobom, które nie dopuściły się żadnych drogowych przewinień, zwracali uwagę na główne czynniki wypadków. Informowali o założeniach projektu, wręczali zapachowe zawieszki z logiem projektu. Dodatkowo wzięli udział w spotkaniu z przebywającą czasowo na terenie Piekar Śląskich, grupą obywateli Ukrainy, dla których przygotowane mieli specjalne poradniki informacyjno – edukacyjne dotyczące podstawowych przepisów i kontroli ruchu drogowego w Polsce.

Warte podkreślenia jest, że wczorajszy dzień, kiedy były prowadzone działania, zakończył się na terenie Piekar Śląskich wynikiem ZERO- zero zabitych, zero wypadków, zero rannych, zero kolizji!